EDUA UkrajiněKurzy 'Úvod do češtiny' pro ukrajinské mluvčí / Курси чеської мови для українців

V kurzu se seznámíte se základy českého jazyka, výslovností a slovotvorbou. Naučíte se představit, zeptat, zorientovat v základních každodenních situacích. Zároveň nahlédnete do češtiny tak, aby byl budoucí kontakt co nejsnadnější.


Kurzy češtiny poskytujeme lidem z Ukrajiny zdarma. Souběžně s kurzem je zabezpečeno i hlídání dětí a drobné občerstvení. Každý účastník kurzu obdrží unikátní kód pro přístup do výukové aplikace UTalk zdarma.


Seznam kurzů a možnost přihlášení najdete zde.

На заняттях ви дізнаєтесь основну інформацію про чеську мову, вимову та словотвір. Ви навчитеся представляти себе, запитати про необхідне, зорієнтуватися в основних щоденних ситуаціях. Ви отримаєте ті необхідні навички з чеської мови, які дозволять вам з легкістю спілкуватись.


Ми пропонуємо курси чеської мови на безкоштовній основі. Також під час занять ми забезпечуємо догляд за дітьми та перекус. Кожний учасник курсу безкоштовно отримає свій унікальний код доступу до навчальної програми UTalk.


Розклад курсу та посилання для реєстрації тут.


Slovníčky / Словники

Připravili jsme pro vás slovníčky pro usnadnění komunikace; jsou rozděleny podle témat a obsahují jak základní slovíčka, tak celé fráze. Většinu témat jsme pak shrnuli do dvou brožur - “Základní fráze” a “Ve škole”.


Pro vstup do složky klikněte na podtržený text.

Для того, щоб полегшити вам спілкування, ми підготували для вас словники, вони розділені по темам і містять як окремі основні слова, так і фрази. Більшість тем містяться у двох брошурах: “Базові фрази” та “У школі”.


Щоб отримати доступ до папки зі словниками, натисність на підкреслений текст.


Movapp.cz

Na základě našich slovníčků vznikla (a dále se vyvíjí) aplikace na výuku češtiny a ukrajinštiny movapp, kterou tvoří tým expertních dobrovolníků z komunity Česko.Digital.

На основі наших словників з'явився (і активно розвивається) Додаток з вивчення чеської та української мови movapp, який створюється командою професіоналів-волонтерів з групи Česko.Digital.