EDUA Group

edua group logo

Tereza Pouchová

Co možná nevíte o CEO skupiny EDUA Group

01

Dějiny umění mě přitahovaly vždy, ale v rámci svých vysokoškolských studií jsem se vydala jiným směrem. K osudovému obratu došlo, když jsem narazila na pidi inzerát, v němž stálo, že Národní galerie v Praze hledá odborného referenta rozpočtů a rozborů. Absolvovala jsem pohovor, ze kterého jsem měla velmi dobrý pocit, a než jsem došla na metro, volali mi, ať se vrátím, že mě berou. Nastoupila jsem v den svých narozenin a během dlouhých a krásných dvanácti let jsem zastávala postupně různé pozice. Díky této práci jsem poznala mnoho umělců, kunsthistoriků, kurátorů a dalších skvělých inspirativních lidí, s nimiž jsem dodnes v kontaktu.

02

Miluji kavárny, které jsou něčím osobité, ale nikdy si je předem nevyhledávám online. Musí mě oslovit, když jdu po ulici, a vtáhnout mě dovnitř. Klidně chodím do kaváren i sama, nemusím se tam s nikým potkat. Někdy si s sebou vezmu práci, někdy knížku, někdy jen tak koukám po lidech nebo si povídám s majitelem. Moje nejoblíbenější kavárna je Cafe 21 v Kutné Hoře. Je to magické místo, kde je klid a kde se setkávají umělecky založení lidé.

03

V EDUA Group jsem působila několik let v roli finanční ředitelky, a proto je pro mě přirozené dívat se především na čísla, na to, co je měřitelné. To je moje doména, ve které se cítím jako doma. Na pozici CEO se učím, že dobrých výsledků nelze dosáhnout bez lidí, kteří jsou angažovaní a motivovaní. Každý den se přesvědčuji o tom, jak důležitá je spolupráce a sehraný tým. A ten v EDUA máme.

04

Stejně jako Madeleine Albright sbírám brože, které pro mě nepředstavují jen šperk, ale artefakt, který má svůj symbolický význam. Móda ženám odpradávna pomáhala vyjádřit se i beze slov, protože ne vždy byly jejich hlasy slyšet. Ve své sbírce mám kolem padesáti broží a moje nejoblíbenější je v současnosti skotský bodlák, vyrobený v pasířské dílně přímo ve Skotsku. Mám ráda Skotsko, jeho přírodu, podnebí i historii, která je protkaná bojem za svobodu a nezávislost.

05

Mám ráda zimu a především zimní sporty, které jsou více adrenalinové. Nemám problém sjet kopec na snowboardu, nicméně moje neteře se této disciplíně věnují závodně, účastní se soutěží a jsou držitelkami několika medailí v České republice i v zahraničí. Snažím se je v tom podporovat. Freestyle snowboarding je individuální sport, ve kterém člověk startuje sám za sebe, jde s kůží na trh a neschová se ve skupině. Také proto se mi líbí.

06

Mým oblíbeným předmětem ve škole byl dějepis. Historie mě vždy zajímala a proto čtu nejraději historické romány, které nepostrádají silný faktický základ. Momentálně se nejvíce těším na třetí díl Šikmého kostela od Karin Lednické. Sepsání třetího dílu autorce trvalo déle než plánovala, v jednom z rozhovorů uvedla, že vyhledávání pramenů bylo velmi vyčerpávající a náročné. Obecně mám ráda rozhovory s českými autory o knihách a osobní setkávání s nimi.

Další články:

Aktuální číslo EDUAmagu v PDF včetně bonusů najdete zde.