EDUA Group

edua group logo

Lektoři jazyků

Připojte se k nám a staňte se lektorem největší soukromé vzdělávací společnosti v České republice. Po úspěšném pohovoru budete moci vyučovat v obou našich jazykových školách – v James Cook Languages a v Jipce.

Proč s námi?

EDUA Group je největší vzdělávací skupinou v České republice. Vznikla v roce 2010 a od té doby se stihla vypracovat na lídra trhu se vzděláváním. Ovšem historie jednotlivých značek sahá ještě dál. Jazyková škola Jipka byla založena už v roce 1998, James Cook Languages hned o rok později. JCL je členem Asociace jazykových škol, která sdružuje nejlepší poskytovatele jazykového vzdělávání v České republice.

Kvalitní lektorský tým je stěžejním pilířem naší práce a předpokladem vysokého standardu výuky. Proto se snažíme, aby se u nás lektoři cítili dobře, měli potřebnou metodickou podporu, adekvátní zázemí i motivaci k dalšímu rozvoji.

Vyučujeme podle naší vlastní metodiky Coach&Practise, díky které bude vaše práce u nás ještě snazší! Pro naše lektory jsme navíc sepsali i metodickou knihu, která je skvělým pomocníkem při plánování lekcí. O lektory v EDUA Group se starají jak interní metodici, tak i tým senior lektorů. Máme pro vás připravenou sérii zajímavých a přínosných vstupních tréninků a rozvojových workshopů.

Dokážeme ohodnotit dobrou práci a loajalitu. Svůj honorář můžete sami pozitivně ovlivnit svou pílí a kvalitou práce. Lektoři s plným rozvrhem mají nárok na proplácení nákladů spojených s cestováním. Pokud s námi navíc spolupracují minimálně po dobu jednoho školního roku, jsou odměňováni finančním bonusem. Lektorům také nabízíme možnost zřídit si MultiSport kartu.

Sídlíme v příjemných prostorách přímo v srdci pražského Karlína s výhledem na jeho dominantu, kostel sv. Cyrila a Metoděje. V okolí je nespočet skvělých restaurací a obchodů, často i farmářské trhy.

Lektoři u nás mají své vlastní prostory se skvěle vybavenou knihovnou (dostupnou i online) s učebnicemi a časopisy. K dispozici jsou tu také tiskárny, počítače, laminovačka a samozřejmostí je i wifi připojení. Všechny naše učebny jsou vybaveny notebooky, projektory a tabulemi. V Praze máme i další pobočky, kde si můžete zdarma vytisknout či okopírovat materiály k výuce. Měsíčně nám vychází také interní časopis Logbook, kde jsou novinky z interního týmu, zábavné rozhovory a tipy do výuky.

Skvělé a vybavené zázemí pro lektory máme i v regionech. Připravovat se na lekce můžete také v centru Brna na Jakubském náměstí.

Součástí programu lektorského rozvoje je i možnost účastnit se jakéhokoliv jazykového kurzu v naší jazykové škole Jipka nebo profesního kurzu v naší sesterské společnosti Top Vision, a to úplně zdarma nebo s výraznou slevou. Lektoři mají také nárok na slevu na přípravné kurzy organizované společností Tutor.

Vedle pravidelných observací a mentoringu pořádáme pro lektory metodické tréninky a workshopy. Lektoři mohou obdržet certifikát o svém soustavném profesním rozvoji.

 

Seznam základních workshopů:

 • Začátky v EDUA Group (Getting Started at EDUA)

 • Jak na první lekci (Teaching First Lessons)

 • Jak učit gramatiku (Grammar Training)

 • Efektivní opravování chyb (Error Correction)

 • Výukové materiály (Materials and Resources)

 • Výuka angličtiny ve společnostech (Teaching English in Companies)

 • Jak učit online lekce (How to Teach Online)

Celý tým EDUA Group se vždy snaží novým lektorům poradit a pomoci i v základních věcech, které je třeba na začátku naší spolupráce vyřešit. Zároveň se prostřednictvím dalších společenských aktivit (Quiz nights, party, pikniky apod.) snažíme budovat komunitu lektorů. Budete tedy mít příležitost setkat se se svými kolegy i při neformálních příležitostech.

V EDUA Group budete mít k dispozici širokou nabídku kurzů různých typů, přičemž můžete učit hned pro dvě jazykové školy. Rozvrh vám sestavíme dle vašich možností a potřeb. U nás si můžete být jisti, že budete mít celoročně dostatek kurzů a s tím i finanční stabilitu. Budeme se o vás starat se vší péčí!

Jak vypadá náborový proces?

Vzhledem k hodnotám, které EDUA Group vyznává, klademe velký důraz na výběr lektorů. Šanci u nás mají zejména otevření, komunikativní a přátelští lektoři s maximálně profesionálním přístupem, kteří se chtějí nadále rozvíjet a vzdělávat. Pokud tyto podmínky splňujete, bude se vám následně během náborového procesu věnovat náš tým odborníků.

1.

Posouzení CV a pozvání k pohovoru

Po přečtení vašeho CV zhodnotíme, zda vyhovujete všem požadavkům dané pozice. Pokud ano, kontaktujeme vás e-mailem či telefonicky a pozveme vás k pohovoru. Ten může proběhnout osobně nebo také online.

2.

Plán ukázkové lekce a naplánování pohovoru

Součástí pohovoru je rovněž vyplnění krátkého dotazníku a u některých pozic i ukázková hodina. Spolu s pozvánkou obdržíte odkaz na dotazník a také případně instrukce k přípravě plánu ukázkové lekce, který nám zašlete před pohovorem. Následně si domluvíme termín pohovoru a budeme se těšit na setkání s vámi.

3.

Pohovor a navázání spolupráce

Při pohovoru si popovídáme o vašich zkušenostech, očekáváních a lektorských dovednostech. Ověříme si také vaše jazykové znalosti. V průběhu několika následujících dní se vám ozveme s výsledkem pohovoru.

Jak se připravit?

Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci při přípravě plánu dobré ukázkové lekce:

1.

Věříme v komunikativní přístup, student by měl proto mluvit co nejvíce.

2.

Plán hodiny by měl mít jasné cíle a strukturu.

3.

Do lekce začleňte pestré aktivity zaměřené na různé jazykové dovednosti.

4.

Snažte se využívat induktivní styl výuky.

5.

Nedělejte zdlouhavé prezentace gramatiky, ale ujistěte se, že víte, co učíte.

Jaké máme požadavky?

U každého kandidáta ověřujeme splnění našich kvalifikačních požadavků:

 • výborná teoretická i praktická znalost jazyka doložitelná jazykovým certifikátem na úrovni C1 dle SERR
 • rodilí mluvčí by měli být držiteli lektorského certifikátu (TEFL/CELTA a další)
 • preferujeme ukončené VŠ vzdělání
 • zkušenosti s výukou jsou výhodou, nikoliv ale nevyhnutelnou podmínkou
 • pozitivní a aktivní přístup, komunikativnost
 • spolehlivost, loajalita, časová flexibilita

Jak učíme?

Koho učíme

Díky naší vlastní metodice Coach&Practise dokážeme efektivně naučit jazyky zaneprázdněné lidi, kteří mohou věnovat výuce pouze omezený čas ze svého pracovního dne. Je vhodná pro studenty, kteří nemají příliš prostoru věnovat se samostudiu, přípravě a domácím úkolům.

Náš cíl

Každá naše odučená hodina se soustředí na studentovy konkrétní jazykové potřeby. Metoda učí lidi používat řeč v kontextu a efektivně odstraňuje bariéry, které při jejím použití přirozeně vznikají.

Jak to funguje

Prvním krokem úspěšného kurzu je jazykový audit, v němž mapujeme studentovy znalosti a dovednosti, stejně jako zjišťujeme jeho individuální potřeby. Styl výuky dle Coach&Practise úplně vypustil přednáškový způsob a vede studenty k tomu, aby si řeč osvojili. Jazyk je reflex a nejlépe si jej osvojíme jeho používáním. Naši studenti v lekci aktivně hovoří až 80 % času, a to vždy v cílovém jazyce.

Jediné, co nám chybí, jste vy...

Chcete se stát lektorem našich jazykových kurzů? Neváhejte se na nás obrátit. Můžete vyplnit náš poptávkový formulář,  popřípadě nás kontaktujte na jobs@eduagroup.cz.

Ozve se vám

Dušan Laščiak

nebo členového jeho týmu

 

Personální oddělení

jobs@eduagroup.cz