EDUA Group

edua group logo

Tisková zpráva: James Cook Languages novým členem skupiny

Praha, 28. června 2018 – Přední soukromá vzdělávací skupina na českém trhu EDUA Group rozšiřuje portfolio svých služeb díky akvizici největšího českého poskytovatele firemní jazykové výuky, společnosti James Cook Languages (JCL). Tento strategický krok přinese další zlepšení nabídky vzdělávacích služeb klientům skupiny EDUA i společnosti JCL.

„Nová akvizice podporuje naši vizi vytvořit jednotný a efektivní systém celoživotního vzdělávání, na který se naši klienti budou moci spolehnout v každé etapě svého studia nebo kariérního rozvoje. Spojení EDUA Group s JCL je tak logickým krokem k upevnění pozice skupiny jako nejsilnějšího privátního hráče v oblasti vzdělávání na českém trhu,” vysvětluje Vladimír Schmalz, generální ředitel EDUA Group, proč se majitelé skupiny rozhodli k tomuto významnému kroku, a dodává: „Zároveň chceme zachovat již skvěle zavedenou značku James Cook Languages, kterou budeme dále podporovat v rozvoji a růstu.”

Součástí akvizice jsou také pobočky James Cook Languages působící na Slovensku a v Polsku. „Během mnohaleté působnosti na českém trhu se nám společně podařilo vybudovat vyhledávanou značku v oblasti jazykového vzdělávání. Tohoto úspěchu jsme dosáhli díky kvalitě a efektivitě kurzů a doprovodných služeb, za kterou stojí především tým našich zaměstnanců a vysoká úroveň lektorů,” děkuje všem za spolupráci Jakub Štefeček, dosavadní spolumajitel a jednatel James Cook Languages. Oba zakladatelé a dosavadní spolumajitelé JCL, Ondřej Kuchař a Jakub Štefeček, podpoří začlenění společnosti do skupiny EDUA v roli konzultantů. Společnost JCL povede Martin Borl, dosavadní obchodní ředitel, který v JCL působí od roku 2004 a má rozsáhlé zkušenosti s péčí o klienty i s řízením strategie produktového portfolia. “Martin je zkušený profesionál, v oblasti jazykového vzdělávání se pohybuje řadu let a je pro nás zárukou kontinuity, kterou pro značku JCL považujeme za důležitou, “ těší se na novou spolupráci Vladimír Schmalz.