Lektoři jazyků


Připojte se k nám a staňte se lektorem největší soukromé vzdělávací společnosti v České republice. Po úspěšném pohovoru budete moci vyučovat v obou našich jazykových školách James Cook Languages a Jipka.

Proč s námi?


Jak vypadá náborový proces?

Vzhledem k hodnotám, které EDUA Group vyznává, klademe velký důraz na výběr lektorů. Šanci u nás mají zejména otevření, komunikativní a přátelští lektoři s maximálně profesionálním přístupem, kteří se chtějí nadále rozvíjet a vzdělávat.

Pokud tyto podmínky splňujete, bude se Vám následně během náborového procesu věnovat náš tým odborníků.

posouzení CV a pozvání k pohovoru

Po přečtení vašeho CV zhodnotíme, zda vyhovujete všem požadavkům dané pozice. Pokud ano, kontaktujeme vás e-mailem či telefonicky a pozveme vás k pohovoru. Ten může proběhnout osobně nebo také formou video-pohovoru.

plán ukázkové lekce a naplánování pohovoru

Součástí pohovoru je rovněž vyplnění krátkého dotazníku a ukázková hodina. Spolu
s pozvánkou obdržíte odkaz na dotazník a také instrukce k přípravě plánu ukázkové lekce, který nám zašlete před pohovorem. Následně si domluvíme termín pohovoru a budeme se těšit na setkání s vámi.

pohovor a navázání spolupráce

Při pohovoru si popovídáme o vašich zkušenostech a budete mít možnost předvést své lektorské dovednosti. V průběhu několika následujících dní se vám ozveme s výsledkem pohovoru.

Přinášíme několik tipů před absolvováním pohovoru, které vám mohou pomoci při přípravě plánu dobré ukázkové lekce:

  1. Věříme v komunikativní přístup, student by měl proto mluvit co nejvíce.

  2. Plán hodiny by měl mít jasné cíle a strukturu.

  3. Do lekce začleňte pestré aktivity zaměřené na různé jazykové dovednosti.

  4. Snažte se využívat induktivní styl výuky.

  5. Nedělejte zdlouhavé prezentace gramatiky, ale ujistěte se, že víte, co učíte.


Jaké máme požadavky?

Jsme členy Asociace jazykových škol operujících v České republice (AJŠ). Z toho důvodu hledáme lektory, kteří splňují následující požadavky:

  • mají vysokoškolské vzdělání, nejlépe pedagogického či jazykového zaměření,

  • mají jazykové znalosti alespoň na úrovni C1 podle SERR, které uchazeč musí doložit adekvátním certifikátem,

  • rodilí mluvčí by měli být držiteli lektorského certifikátu (TEFL/CELTA a další).


Jak učíme?

Koho učíme

Díky naší speciální metodice Coach & Practise dokážeme efektivně naučit jazyky i zaneprázdněné klienty, kteří mohou věnovat výuce pouze omezený čas ze svého pracovního dne. Metodika je rovněž vhodná pro studenty, kteří nemají příliš prostoru věnovat se samostudiu, přípravě a domácím úkolům.

Náš cíl

Každá naše odučená hodina se soustředí na účel komunikace studenta a jeho konkrétní jazykové potřeby. Učíme studenty na příkladech reálných situací, ve kterých jazyk skutečně využijí a efektivně odstraňujeme bariéry, které při použití jazyka přirozeně vznikají.

Jak to funguje

Nejdříve na základě jazykového auditu zformujeme způsob výuky přesně dle potřeb studenta. Styl výuky podle Coach&Practise úplně vypustil přednáškový způsob a vede studenty k tomu, aby si řeč osvojili. Jazyk je reflex a nejlépe si jej osvojíme jeho používáním. Naši studenti v lekci aktivně hovoří až 80 % času, a to vždy v cílovém jazyce.


Jediné, co nám chybí, jste vy

Máte zájem obohatit náš tým o své zkušenosti? Neváhejte se na nás obrátit. Pokud máte účet google, můžete vyplnit náš poptávkový formulář. Pokud tuto možnost nemáte, kontaktujete nás na jobs@eduagroup.cz.


Ozve se vám

Dušan Laščiak

nebo členového jeho týmu


Personální oddělení | jobs@eduagroup.cz